Książka na Kresy

Książka na Kresy
Adres: Zamkowa 61
Miasto: Sulejów
Kod pocztowy: 97-330
Województwo: łódzkie
Telefon: 667782463
Fax: -
Konto bankowe:-
Nr konta: -
Nasze cele:
Pomoc dzieciom Oświata i wychowanie Prawa człowieka Kultura i tradycja Pomoc społeczna
O fundacji

Szerzymy polską literaturę i kulturę wśród polskiej młodzieży na Białorusi. Pomożesz nam?

 

 

Celami Fundacji są:

  1. Krzewienie znajomości języka polskiego i historii polski wśród dzieci i młodzieży narodowości polskiej, mieszkających i będących obywatelami Republiki Białorusi.

  2. Popularyzacja idei pomocy kulturalnej i oświatowej dla dzieci i młodzieży polskiej na Białorusi.

  3. Rozwijanie czytelnictwa polskich książek, słuchania literatury polskiej w postaci audiobooków i oglądania polskich filmów i seriali przeznaczonych dla dzieci i młodzieży wśród polonii zamieszkującej Republikę Białorusi.

  4. Zapobieganie wyobcowaniu narodowemu młodzieży polskiego pochodzenia na terenie Republiki Białoruś.


 

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

  1. Zbiórkę od darczyńców książek nowych lub używanych z zakresu polskiej literatury pięknej, lektur szkolnych, podręczników do nauki języka polskiego, słowników języka polskiego, słowników dwujęzycznych, podręczników do historii, książki i publikacji historycznych, literaturę popularnonaukową, czasopism o powyższej tematyce.

  2. Zbiórkę od darczyńców elektronicznych nośników zapisu o zawartości tematycznej jak w § 7 pkt.1.

  3. Zakup z zebranych środków pieniężnych książek i elektronicznych nośników zapisu o zawartości tematycznej jak w § 7 pkt.1.

  4. Zlecanie opracowań w formie książkowej lub elektronicznej podręczników i słowników do nauki języka polskiego i historii dla dzieci i młodzieży słabo znającej język polski.

  5. Przekazanie powyżej uzyskanych materiałów na tereny zasiedlone przez mniejszość polską w Republice Białorusi.

  6. Organizowanie obozów i kolonii językowych dla dzieci i młodzieży Białoruskiej polskiego pochodzenia.


Cel na przyszłość, takie nasze marzenia:

ˇ opracować i wydrukować mądry, przyjazny podręcznik do nauki języka polskiego dla młodzieży rosyjskojęzycznej, wzbogacony słownikiem multimedialnym.

ˇ Opracować i wydrukować dwujęzyczny modlitewnik dla dzieci i młodzieży. Jedna strona po Białorusku (choć obecnie ten język staje się martwym), druga po Polsku.

ˇ Sprawić aby każdy młody człowiek o polskich korzeniach, mieszkający na Białorusi mógł czytać ze zrozumieniem w języku polskim i mógł się w nim porozumieć.

Dołącz do nas na Facebooku
Serwis wykorzystuje pliki cookies, aby korzystanie z niego było łatwiejsze. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Zamknij okno